مواد لازم برای تهیه ته چین در فر

۳پیمانه برنج خام

۲ عدد سینه مرغ۱ پیمانه ماست چکیده
۳ عدد زرده تخم مرغ یک عددکامل
۲ قاشق غذاخوری پیاز داغ
زعفران دم کرده به مقدار لازم
کره به مقدار لازم
نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم

ابتدا باید مرغ رو بپزیم پس پیاز داغ، نمک، فلفل، زرچوبه و مقداری روغن رو داخل ماهیتابه ریخته و مرغ هارو هم اضافه میکنیم کمی تفتشون میدیم تا رنگشون تغییر کنه و بعد تقریبا یک لیوان آب داخل ماهیتابه میریزیم تا مرغ‌ها بپزن. مقدار آب رو زیاد نمیریزیم به جای سینه مرغ از هر قسمت دیگه‌ای از مرغ هم که دوست داشته باشین میتونین استفاده کنین.

وقتی مرغ پخت و ابش کشیده شد  مرغهارو از ماهیتابه دراورده و با دست تکه تکه اش میکنیم و دوباره داخل ماهیتابه برش میگردونیم و بهشون کمی زعفران و کره اضافه میکنیم و تفتشون میدیم به تفت دادن مرغ‌ها ادامه میدیم تا آب اضافه کاملا جذب مرغ بشه و مرغ‌ها مزه دار بشن.

حالا باید مایه ته چین رو درست کنیم به این صورت که زرده تخم مرغ، ماست، زعفران و کمی نمک و روغن مایع رو داخل یه کاسه با هم مخلوط میکنیم.

دو پیمونه برنج خامی که آبکش کردیم به مایه ته چین اضافه کرده با هم مخلوطشون میکنیم.

حالا کف ظرفی که قراره داخل فر بره رو خوب چرب میکنیم و بعد نیمی از مایع ته چین رو داخل ظرف ریخته و پهن میکنیم

بعد مرغمون رو روی برنج میریزیم.

در نهایت باقی مانده برنج رو هم به عنوان لایه آخر روی مرغ‌ها ریخته و چند تکه کره هم روی برنج میذاریم.

حالا روی ظرف رو با فویل میپوشونیم تا مثل دمکنی عمل کنه که برنج خوب دم بکشه و روی سطحش رو هم با چنگال چند تا سوراخ ایجاد میکنیم

حالا ته چین رو برای مدت یک ساعت و نیم الی دو ساعت داخل فری که از قبل با دمای ۱۷۵درجه گرم شده میذاریم تا دم بکشه و ته دیگ هم طلایی بشه.

میتوان در قالبهای سیلیکونی و آلومینیوم نیز ریخت تا به صورت قالبی در بیاد

 

همچنین میتوانید  از  ظرف‌های پیرکس نشکن برای داخل فر استفاده کنید چون به راحتی میتونین ببینیندکه ته دیگتون کی طلایی شده و وقت در اوردن ته چین از فر رسیده. اگر تمایل دارین روی سطح ته چین هم برشته بشه در انتهای پخت گریل فر رو برای مدت ۱۰الی ۱۵دقیه  دقیقه روشن کنین تا روی ته چین هم طلایی بشه

بعداز پخت از قالب در آورده با ماست چکیده و زرشک تزیین کرد می توان با ماست چکیده روی شکوفه زد